Izabela Plur

Prezes Zarządu

Z wykształcenia socjolog i pedagog, z dyplomem studiów podyplomowych z ekonomii społecznej, organizacji pomocy społecznej oraz zarządzania organizacjami pozarządowymi. 

Z organizacjami pozarządowymi związana od początku kariery zawodowej. Posiada doświadczenie w realizacji i koordynacji projektów finansowanych z różnych źródeł, w szczególności skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Pełniła funkcję kierownika podmiotów reintegracyjnych: Klubu Integracji Społecznej (w latach 2009 - 2012) i Centrum Integracji Społecznej (w latach 2016-2018). Posiada również doświadczenie pracy w administracji samorządowej i rządowej. Jest również członkiem Zarządu Federacji Małopolska Pozarządowa, która powstała, aby połączyć w sieć współpracy organizacje pozarządowe z terenu woj. małopolskiego. Członkini Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego III kadencji. 

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju działa od początku jej istnienia jako współzałożycielka i główny motywator jej rozwoju. Odpowiedzialna za sprawy formalno-organizacyjne, koordynację działań związanych z przygotowywaniem wniosków aplikacyjnych oraz kontakty z potencjalnymi sponsorami i grantodawcami.

W wolnych chwilach oddaje się podróżom.

530 999 047

izaplur@przestrzenrozwoju.org

Iwona Surmaj

Wiceprezes Zarządu

Z wykształcenia pedagog, pracownik socjalny, asystent rodziny, streetworker z dyplomem studiów podyplomowych z organizacji pomocy społecznej oraz profilaktyki społecznej.

Posiada doświadczenie w pracy w strukturach samorządowych oraz pozarządowych. Od ponad 10 lat związana z trzecim sektorem jako kierownik jednostek pomocy społecznej i rehabilitacji społeczno-zawodowej. Pomysłodawca, współtwórca i koordynator projektów aktywizacji społecznej w zakresie m.in. prowadzenia poradnictwa specjalistycznego, mieszkalnictwa wspomaganego oraz metod outreach w pracy socjalnej z osobami wykluczonymi społecznie. Koordynator, organizator i prelegent paru konferencji o tematyce wykluczenia społecznego oraz uczestnik opracowania modelu wsparcia w zakresie mieszkalnictwa wspomaganego dla osób doświadczających bezdomności w ogólnopolskim projekcie pn. „Standardy w Pomocy”. Szkoleniowiec i dydaktyk posiadający doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu pracy socjalnej dla studentów UJ, UPJPII oraz warsztatów i szkoleń dla pracowników samorządu, NGO czy służb interwencyjnych. 

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju odpowiada za koordynację działań, opracowanie wniosków aplikacyjnych w konkursach grantowych oraz strategii rozwoju Fundacji.

Społecznik, aktywista, rozkręcacz, któremu zależy na współpracy, rozwoju i działalności w dobrej sprawie. Lubi koty, tulipany, V van Gogha i dobrą kawę.

505 123034

iwonasurmaj@przestrzenrozwoju.org

patryk lange

coach, trener

Akredytowany coach i superwizor Izby Coachingu, certyfikowany coach zespołowy, trener mindfulness i redukcji stresu. Jako coach specjalizuje się w pracy liderami i menedżerami średnich i dużych firm inżynierskich, którzy chcą się rozwijać w obszarze efektywności, kompetencji interpersonalnych, umiejętności zarządzania oraz osiągać życiową harmonię. Pracuje także z osobami, które doświadczają syndromu wypalenia zawodowego i życiowego. Prowadzi coaching indywidualny i zespołowy oraz szkolenia i warsztaty rozwijające umiejętności menedżerskie i liderskie. W roli coacha i trenera współpracował między innymi z IKEA, TESCO, StanleyBlack&Decker, Pratt&Whitney, VELUX, TVN, Discovery Channel, Mota-Engil, Selena, Goldenline.
Od 2008 roku praktykuje i propaguje metody redukcji stresu oraz rozwoju oparte na uważności. Autor projektu zredukujstres.pl. W latach 2013 – 2017 koordynował i prowadził Męskie Kręgi – spotkania o charakterze rozwojowym dla mężczyzn.
Prowadzi coachingi i szkolenia w językach polskim i angielskim.

Marta Kijanko

psycholog, coach, trenerka

Psycholog, trenerka kompetencji interpersonalnych oraz menadżerskich, coch i teamcoach. Superwizor procesów coachingowych. Nauczyciel coachingu. Psychoterapeuta Gestalt po ukończeniu czteroletniego procesu kształcenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Wykładowca akademicki i doradca w obszarze rozwoju pracowniczego. Praktyk w budowaniu systemów Talent Managementu. Jej obszarem zainteresowań badawczych są procesy grupowe i dynamika powstawania zespołów.

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku psychologia organizacji oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

Jako coach pracuje z menadżerami i zespołami, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje interpersonalne i przywódcze oraz chcące lepiej rozumieć dynamikę zespołu oraz własnego wpływu na dynamikę. Pracuje także z osobami doświadczającymi kłopotów w obszarze proaktywności i będące w okresie kryzysów i/lub zmiany. Wierzy, że połączenie rozumienia humanistycznego wraz z poznawczo-behawioralnym daje możliwość osiągnięcia długotrwałej zmiany.

Ma doświadczenie w zakresie prowadzenia zarządzania zespołami, również rozproszonymi. W latach 2004 – 2011 pełniłam funkcje kierownika sprzedaży w regionie (branża telekomunikacyjna) wraz z zarządzaniem zmianą związaną z rebrandingiem. Współpracowała z między innymi z PGE S.A., Play, T-Mobile, Mbank, Warta S.A., Energa Operator, ES-System, Velux, Selena, Siemens Logistic, Centrum Nauki Kopernik, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Lena Czernecka

trener biznesu, Business Counsellor, coach

Lena z wykształcenia jest psychologiem - ukończyła Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, specjalizacja psychologia zarządzania, psychologia polityki i reklamy, trenerem biznesu oraz terapeutą Gestalt. Jest certyfikowanym Trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II Stopnia. Od ponad 18 lat specjalizuje się w projektach szkoleniowych z zakresu rozwoju kompetencji menedżerskich, zmiany i budowania zaangażowania oraz szkoleń dla trenerów. Pracowała jako trener wewnętrzny w międzynarodowych korporacjach w zakresie m. in.outsourcing usług, farmaceutyka oraz retail, gdzie prowadziła szkolenia z optymalizacji pracy zespołów zadaniowych i rozwoju kompetencji pracowników na każdym szczeblu organizacji.  Od 10 lat jest stałym dostawcą szkoleń dla IBM w Polsce, ponadto współpracuje z firmami takimi jak State Street, Shell, BZWBK, Valeo, Luxoft, Aon-Hewitt, Aqusta Westland i wiele innych.  W ramach szkoleń liderskich, przeszkoliła ponad 5000 osób w sektorze finansowym, księgowym, automotive oraz  IT. Realizowała projekty EFS dla studentów studiów podyplomowych na Akademii Rolniczej oraz Uniwersytecie Jagiellońskim. Równolegle w swoim życiu zawodowym zajmuje się coachingiem, psychoterapią indywidualną, oraz pracą na procesie grupowym. Stworzył projekt Business Counsellors, gdzie wraz z praktykami biznesu wspiera organizacje, które chcą rozwijać się w kierunku turkusu. Pracuje z zespołami i kadrą zarządzająca prowadząc seminaria, sesje coachingowe oraz szkolenia tematyczne w obszarze samozarządzania, pełni i ewolucyjnego celu.  

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi warsztaty w obszarze rozwoju osobistego.

 

Agata Warywoda

trenerka

Trenerka i bibliotekarka. Absolwentka m.in.: Akademii Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego), Studium Pracy z Grupą i Zespołem (Fundacja Przestrzeń Rozwoju), Akademii Trenerów Biznesu (Uniwersytet SWPS). Członkini Stowarzyszenia LABiB, trenerka w ogólnopolskich projektach szkoleniowych dla instytucji kultury, laureatka “Listy 100” (2020) wyróżniającej osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju kompetencji cyfrowych Polaków.  Najczęściej wspiera instytucje i organizacje w tematach związanych z nowymi technologiami, procesami kreatywnymi oraz współpracą i komunikacją opartą na empatii. Zawodowo związana z Krośnieńską Biblioteką Publiczną oraz Akademickim Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii w Rzeszowie.

AGNIESZKA MATERA

coach, trenerka, psycholog

Ukończyła psychologię stosowaną na Uniwersytecie Łódzkim, Program Edukacji Psychologicznej w Zakresie Psychoterapii w Instytucie Terapii Gestalt, Kurs Trenerski I Stopnia Szkoły Trenerów PKR w 11 Muz Innowacje w Kulturze, Studium Terapii przez Sztukę oraz Szkołę Profesjonalnego Coachingu. Swoje kompetencje podnosiła na szkoleniach w Polsce, Niemczech i Grecji. W 2007 roku była wolontariuszką w organizacji pozarządowej UMANG w Indiach. W latach 2008 - 2015 związana z ChSON „Ognisko”, gdzie m.in. zaangażowana była w projekt Krakowski Ośrodek Aktywizacji Zawodowej, w ramach którego wspierała osoby po kryzysach psychicznych w karierze zawodowej. Autorka międzynarodowego projektu „Intercultural Dialogue and Empathic Communication”, realizowanego z Chrześcijańską Służbą Charytatywną i skierowanego do osób pracujących z młodzieżą w 5 krajach Europy. W ramach współpracy z InBIT Sp. z o.o. towarzyszyła jako mentor młodym ludziom, wyjeżdżającym na praktyki do Niemiec. Aktualnie związana z Philips Polska, gdzie pracuje w obszarze HR. Ogromną radość sprawia jej wspieranie innych w sięganiu po marzenia i świadomym budowaniu szczęśliwego, twórczego życia. 

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi autorskie warsztaty w obszarze rozwoju osobistego oraz coaching.

Kocha Bliski Wschód, muzykę reggae,  góry, dzikie plaże i wieczory przy ognisku.

agnieszkamatera@przestrzenrozwoju.org

Aneta fudała

psycholog, psychoterapeutka, trener rozwoju osobistego

Absolwentka psychologii stosowanej UJ w Krakowie. Posiada certyfikat pracy metodą treningu grupowego, poradnictwa i psychoterapii, systemowej pracy z rodziną. Ukończyła czteroletnie szkolenie do certyfikacji psychoterapeuty w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Przez kilka lat, począwszy od 2005 roku współpracowała z Ośrodkiem Twórczej Edukacji „Kangur” oraz Stowarzyszeniem RPP „Integracja”. Ponadto pracowała w Europejskim Instytucie Edukacji „Engram” (2006-2007), Klubie Integracji Społecznej (2007-2010) oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej (2011-2014). Obecnie zaangażowana jest przede wszystkim w prowadzenie własnego gabinetu psychoterapii w Krakowie.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi autorskie warsztaty w obszarze rozwoju osobistego.

Wolne chwile poświęca na dobre kino, jogę i czas z bliskimi.

Iwona Kopacz

trenerka

Dyplomowana terapeutka i counsellor metody Gestalt w Centrum Counsellingu Gestalt i Associazione Italiana di Counselling. Absolwentka antropologii kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kształtowała swój warsztat uczestnicząc również w Kursie Psychoanalizy Jungowskiej, Szkole Action Learning, warsztatach Porozumienia bez Przemocy, Analizy Transakcyjnej oraz treningach pracy z ciałem 5 rytmów.

Jako stylistka i coach wizerunku, od 18 lat uczy kobiety i mężczyzn tworzenia spójnego wizerunku opartego nie tylko o świadomość własnego wyglądu, ale także przekonań, emocji i ciała. Prowadzi sesje psychoterapeutyczne, counselling indywidualny oraz autorskie warsztaty rozwoju osobistego, warsztaty psychoedukacyjne i treningi interpersonalne dla organizacji biznesowych i środowisk twórczych. 

Renata Mazur-Ponikiewicz

terapeutka, trener rozwoju osobistego

Z wykształcenia pracownik socjalny, absolwentka Szkoły Counsellingu Gestalt w Krakowie, Studium Psychoedukacji i Terapii Manualnych w Katowicach oraz Akademii Pracy z Procesem, prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Psychologii Zorientowanej na Proces w Warszawie. Posiada certyfikat instruktora terapii ekspresyjnych i technik relaksacyjnych, szkoliła się m. inn. w metodzie pracy z grupami poprzez Teatr Obrzędowy, ukończyła Akademię Mindfulness i Akademię Terapii Tańcem. Aktualnie jest w trakcie studiów na Uniwersytecie Ludowym Rękodzieła Artystycznego w Woli Sękowej. Jest osobą stale poszukującą metod rozwojowo - artystycznych zbliżających człowieka do natury. Od 2004 r. prowadzi autorskie warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych i młodzieży, w latach 2007 – 2015 prowadziła praktykę terapii indywidualnej w podejściu gestalt. Założycielka Pracowni Rozwoju PraPełnia. Aktualnie działania przeniosła w Beskid Niski, gdzie wraz z lokalną społecznością tworzy alternatywy edukacyjne i organizuje Kręgi Kobiet. 

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi warsztaty dotyczące szeroko rozumianego rozwoju osobistego. 

Od 4 lat mieszka na wsi i rozwija własne gospodarstwo ekologiczne oraz sklep internetowy. Wraz z mężem tworzy instrumenty muzyczne, zbiera zioła, wypasa kozy. Matka dwóch córek. Entuzjastka edukacji domowej. W wolnych chwilach tka dywany na krosnach, słucha drzew. 

Izabela Szczepaniak-Wiecha

trenerka, facylitatorka, coach

Z wykształcenia socjolog i pedagog. Absolwentka Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży oraz  Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Trenerka rozwoju osobistego i umiejętności interpersonalnych, facylitatorka procesów grupowych, coach. Ma wieloletnie (1999 – 2013) doświadczenie satysfakcjonującej pracy jako nauczyciel akademicki. Jest autorką artykułów naukowych i redaktorką prac z zakresu socjologii, pedagogiki i pracy socjalnej. Koordynowała szereg projektów krajowych i międzynarodowych o charakterze badawczym i szkoleniowym, także we współpracy ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, treningi i grupy rozwojowe oraz szkolenia dla firm i instytucji.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi warsztaty w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego inspirowane Nonviolent Communication (Porozumienie bez Przemocy) i  podejściem coachingowym (Zen Coaching i Needs Based Coaching). 

Wolny czas lubi spędzać odkrywając nowe smaki i miejsca, w kontakcie z naturą i przyjaciółmi. 

Aneta Kutnik

trenerka

Z wykształcenia pedagog i trenerka kompetencji i umiejętności społecznych. Ukończyła Szkołę Trenerów i Komunikacji opartej na Empatii oraz Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w ujęciu integralnym. Dodatkowo doskonaliła rozwój osobisty na licznych kursach i warsztatach w kraju i za granicą miedzy innymi: Thames Valley University, Londyn - Basic Counselling Skills, Coaching Oparty na Potrzebach: The Center For Non-Violent Communication.

Prowadzi autorskie warsztaty z dziedziny rozwoju osobistego, w języku polskim i angielskim. Ma wieloletnie doświadczenie pracy pedagogicznej i trenerskiej z dorosłymi i z dziećmi, między innymi: Centrum Działań Profilaktycznych, specjalista ds. szkoleń i rozwoju w Stowarzyszeniu WIOSNA, wykładowca w Wyższej Szkole Umiejętności Pedagogicznych i Zarządzania, trener warsztatów dla Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera, Fundacji Uniwersytet Dzieci, Pracowni Rozwoju Osobistego Poskrzydła, autorka i trener programów komunikacji w oparciu o metodę Porozumienia Bez Przemocy dla nauczycieli, wychowawców i rodziców (Akademia Dobrego Życia, Fundacja Trampolina, Fundacja Sarigato, przedszkola, szkoły).

Romana Petrymusz

psycholog, coach, psychoterapeuta

Absolwentka psychologii stosowanej UJ w Krakowie, dyplomowana psychoterapeutka Studium Psychoterapii Integratywnej w Warszawie. Certyfikowany coach, członek krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Od kilkunastu lat zaangażowana w działalność na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy psychologicznej, głównie dorosłych. Swoje doświadczenie zdobywała współpracując m. in. z Klubem Integracji Społecznej, Fundacją Wspólnota Nadziei, Centrum Budowania Relacji Fundacji „Pełna Chata” oraz Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym. Odbyła staż w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Obecnie prowadzi terapię osób dorosłych w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Duchowej ŹRÓDŁO w Gliwicach. Współpracuje z firmą Keystone Consulting w ramach projektu Thalento, zajmując się wdrażaniem na rynek Polski nowoczesnych technologii w kompleksowym procesie oceny potencjału i możliwości rozwoju pracowników oraz procesach rekrutacji i selekcji kadr.  

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju zaangażowana jest od początku jej istnienia, zarażając wszystkich swoim optymizmem. Prowadzi warsztaty umiejętności miękkich.

W wolnych chwilach oddaje się doświadczeniu wolności podczas górskich wypraw.

 

Magdalena Kędzierska

Copywriter, specjalista ds. promocji

Absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie redakcyjne zdobywała jako recenzent w największych krajowych wydawnictwach. Autorka setek recenzji wydawniczych i artykułów, beta-reader. Copywriter sercem i duszą. Zafascynowana marketingiem. Posiada doświadczenie w administracji samorządowej i start up-ach.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju zajmuje się słowem pisanym, promocją i komunikacją w świecie social media.

W wolnym czasie czyta książki, które następnie recenzuje na swoim blogu.

Dawid Mickiewicz

grafik

Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsze doświadczenia marketingowe zdobywał w Kole Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ jako współautor, koordynator oraz specjalista ds. PR międzynarodowych projektów badawczych, ogólnopolskich konferencji naukowych, warsztatów i szkoleń. Od dwóch lat odpowiedzialny za budowę marki, promocję produktu oraz działania marketingowe w firmie szkoleniowo-doradczej.

W Fundacji Przestrzeń Rozwoju jest odpowiedzialny za bieżącą komunikację w świecie mediów społecznościowych.

Wolne chwile poświęca na reportaże Ryszarda Kapuścińskiego, poznawanie różnorodności kulturowej oraz tajników dyplomacji. Stara się być na bieżąco z teatrem, w szczególności z teatrem plastycznym, a także z nowinkami świata marketingu.