Patryk LangeMarta Kijanko

03.12 - 06.03

“Podstawy coachingu w zarządzaniu” to kurs coachingu, na którym rozwiniesz umiejętności korzystania z narzędzi coachingowych w życiu zawodowym i prywatnym.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i praktyczne umiejętności w obszarze zarządzania. Celem kursu jest rozwój swojej samoświadomości, kompetencji interpersonalnych, sztuki budowania profesjonalnych i satysfakcjonujących relacji zawodowych, efektywności, zarządzania sobą w czasie. Szczególnie gorąco zapraszamy osoby kierujące zespołami, projektami, firmami, które chcą rozbudować swój warsztat o niedyrektywne metody coachingowe, włączając je do do swoich kompetencji związanych z zarządzaniem.

 

Czego nauczysz się w ramach kursu: 
  • Podstaw podejścia coachingowego, czyli założeń tej metody, takich jak niedyrektywność, partnerstwo, wspólne ustalanie celów, praca nad tym co ma wydarzyć się w przyszłości, projektowanie działań, rozwijanie świadomości zasobów.
  • Narzędzi, które umożliwią Ci skuteczniejsze zarządzanie: ustalanie celów, sposoby określania efektów, sposoby ich mierzenia, udzielanie rozwojowej informacji zwrotnej, pracy z przekonaniami i wartościami, pracy w obszarze impasu i oporu.
  • Wybranych metod coachingowych adekwatnych do zarządzania: praca na zasobach i doświadczeniach, budowanie zaangażowania i projektowanie inspirującego środowiska pracy, sposoby prowadzenia konstruktywnych rozmów menedżerskich i spotkań zespołowych metodami coachingowymi.

 

Ponadto, weźmiesz udział w sesjach superwizji i mentoringu, dzięki którym rozwiniesz umiejętności praktycznego korzystania ze zdobytej wiedzy.

 
STRUKTURA KURSU

Kurs obejmuje 5 zjazdów weekendowych mających charakter spotkań grupowych:  

 
Warsztat 1: 

Liczba godzin: 28

Termin: 3 - 5.12 2021, (piątek, sobota 9:00 do 17:30 z godzinną przerwą obiadową, niedziela 9:00 - 15:30)

Miejsce: Kraków

Prowadzący: Marta KijankoPatryk Lange (3.12.2021) oraz  Marta Kijanko (4 - 5.12.2021)

W ramach tego warsztatu rozwiniesz komunikację, uważną obecność oraz inne umiejętności interpersonalne niezbędne do prowadzenia coachingu. Poznasz i doświadczysz kompetencji coachingowych zdefiniowanych przez Izbę Coachingu oraz International Coach Federation. Zdobędziesz niezbędną wiedzę psychologiczną, która stanowi kluczowe podstawy tej metody. Dokonasz autodiagnozy narzędziami psychometrii i stworzysz osobisty profil własnych kompetencji.

 

Warsztat 2:

Liczba godzin: 18

Termin: 18 - 19.12.2021 r. (sobota 9.00 – 17.30 z godzinną przerwą obiadową; niedziela 9.00 – 15.30)

Miejsce: online

Prowadzi: Patryk Lange

Poznasz zasady stosowania coachingu, sposoby budowania relacji i pracy z użyciem metod coachingowych. Dowiesz się co to są cele coachingowe i nauczysz się je formułować. Poznasz transteoretyczny model zmiany i dowiesz się jak wspierać innych w różnych fazach dążenia do celu.

 

Warsztat 3: 

Liczba godzin: 18

Termin: 8 - 9.01.2022 r. (sobota 9.00 – 17.30 z godzinną przerwą obiadową; niedziela 9.00 – 15.30)

Miejsce: online

Prowadzący: Marta Kijanko

Poznasz narzędzia coachingowe i techniki, pozwalające Ci zwiększyć swoją skuteczność jako osoby zarządzającej. Rozwiniesz umiejętności pracy z takimi zjawiskami jak wartości, przekonania, motywacja i zaangażowanie vs. opór i impas.

 

Warsztat 4: 

Liczba godzin: 18

Termin: 5 –6.02.2022 r. (sobota 9.00 – 17.30 z godzinną przerwą obiadową; niedziela 9.00 – 15.30)

Miejsce: online

Prowadzi: Patryk Lange

Poznasz coachingowe metody pracy z zespołami. Dowiesz się jakie są etapy tworzenia się zespołów, co to jest konstruktywny zespół oraz jakie są dysfunkcje zespołów.

 

Warsztat 5: 

Liczba godzin: 18

Termin: 5 – 6.03.2022 r. (sobota 9.00 – 17.30 z godzinną przerwą obiadową; niedziela 9.00 – 15.30)

Miejsce: Kraków

Prowadzący: Marta KijankoPatryk Lange

Na tym zjeździe udoskonalisz i ugruntujesz zdobyte dotychczas umiejętności dzięki superwizji i mentoringowi, które odbędą się w trakcie ostatniego wspólnego weekendu. Dodatkową wartością tego zjazdu jest pogłębiona informacja zwrotna i możliwość zaprojektowania indywidualnej ścieżki rozwoju w obszarze coachingu.

 

Zapraszamy do zobaczenia FILMU zapraszającego na Kurs.

Czas trwania: 5 spotkań, 11 dni, 100 godzin
Terminy: 3-5.12.2021, 18-19.12.2021, 8-9.01.2022, 5-6.02.2022, 5-6.03.2022
Miejsce: stacjonarnie w Krakowie (zjazd 1 i 5) i online (zjazd 2, 3 i 4)
Liczba uczestników: maks. 12 osób
Odpłatność za udział: 
  • 2950 zł - w przypadku zgłoszenia się i dokonania płatności do 12 września 2021r.;
  • 3499 zł - w przypadku zgłoszenia się i dokonania płatności po 12 września 2021 r.
Istnieje możliwość płatności w ratach.
Osoby, dla których proponowana cena stanowi przeszkodę w uczestnictwie w Kursie prosimy o kontakt.
 
Warunki realizacji Kursu

1. Rezerwacja miejsca:

Warunkiem rezerwacji miejsca jest:
  • wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 15 października 2021 r.
  • wniesienie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 500 PLN (opłata rezerwacyjna jest wliczana w całkowitą opłatę za kurs),
  • podpisanie Umowy uczestnictwa w Kursie.
 
2. Warunki realizacji Kursu:
  • Kurs zostanie zorganizowane pod warunkiem zgromadzenia minimalnej liczby uczestników (osiem osób).
  • W przypadku odwołania kursu Fundacja dokonuje zwrotu wniesionych opłat, lecz nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne koszty związane z rezerwacją biletów, noclegów itp.
  • W przypadku rezygnacji z Kursu w terminie do 15 października 2021 r. Fundacja dokonuje zwrotu wniesionych wpłat. W przypadku rezygnacji po tym terminie opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi, a Uczestnik zobowiązany jest do poniesienia opłat uczestnictwa w zajęciach.
  • W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną, Fundacja Przestrzeń Rozwoju zastrzega sobie prawo do zmiany formy warsztatu ze stacjonarnej na zdalną. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
  • Spotkania stacjonarne zostaną przeprowadzone zgodnie z rekomendacjami GIS.
Jeżeli jesteś zainteresowana/y uczestnictwem w Kursie wypełnij formularz zgłoszeniowy i dokonaj wpłaty! Decyduje kolejność zgłoszeń. 
 
Więcej informacji: